Lokalizacja

Wilda, dzielnica

która inspiruje

 

Wilda tętni życiem kulturalnym oraz gastronomicznym i stanowi, obok Jeżyc i Łazarza, jedną z najbardziej klimatycznych dzielnic miasta.

Targowisko z długą historią

 

Sześć minut spacerem od Czarnieckiego 5 znajduje się Rynek Wildecki. To tutaj lokalni dostawcy oferują swoje produkty: sezonowe owoce i warzywa, jaja, miód, zioła.

Miłośnicy aktywnego odpoczynku będą zachwyceni bliskością licznych terenów zielonych: Parku Izabeli i Jarogniewa Drwęskich, Parku im. Św. Jana Pawła II, Skweru Jerzego Kurczewskiego czy znajdującego się tuż za rogiem Placu Marii Curie-Skłodowskiej. Osoby uprawiające sporty ucieszy również sąsiedztwo basenów, kortów tenisowych Warty Poznań, czy liczne centra sportowe.

Pasjonaci kultury i sztuki również się nie zawiodą – w promieniu dwóch kilometrów od Czarnieckiego 5 znajdują się dwa multipleksy, dwa kina studyjne oraz Teatr Muzyczny. Ważnym punktem na mapie kulturalno-gastronomicznej Wildy jest SPOT – miejsce spotkań i inicjatyw sąsiedzkich. Latem dzielnica żyje atrakcjami organizowanymi w dawnej zajezdni tramwajowej przy ulicy Madalińskiego – „Madalina”.

Wilda z roku na rok rozkwita kulinarnie. Podniebienia mieszkańców rozpieszczają restauracje z różnych stron świata, od neapolitańskiej, przez meksykańską, tajską czy armeńską. Koneserzy wina mogą tutaj spróbować najlepszych w Polsce win biodynamicznych, krajowych i europejskich.